אודות העמותה

יעקב אלבז

צלם עיתונות דוקומנטרי, עטור פרסים. בשנת 1955. עלה עם משפחתו ממרוקו. את דרכו החל בחברת הנוער בקיבוץ שדה נחמיה. בגיל 20 קנה את מצלמתו הראשונה. בחורף אותה שנה ( 4 -1963 ) בזמן שהירדן עלה על גדותיו הופיע לראשונה צילום משלו בעמוד השער של מוסף מעריב. כך החלה הקריירה המקצועית שלו. לאחר מספר שנים כצלם עתונות בישראל יצא לקנדה. שם עבד כצלם בעיתון Canadian Jewish News. והחל לעסוק במסחר באמנות ובהפקת הדפסות לאמנים. הוא פתח גלרייה בסוהו שבניו יורק, עבד עם אנדי וורהול והפיק הדפסות לאמני צמרת - יעקב אגם, אריה אזן, ניסן אנגל ואחרים.

לאחר 36 שנים בנכר שב יעקב לשדה נחמיה. המטרה, הגשמת חלום. יצירת מרכז גלילי לאמנות. הוא שכר מהקיבוץ מבנים פנויים ושיפץ אותם. "המתפרה" הפכה גלרייה בה מוצגים צילומיו. ב"חשמליה" מוצגות תערוכות ציורים, "בית המוטור" היה לסטודיו לציור - משכן לציירים חובבים וותיקים. על פי תפיסת עולמו החברתית והכלכלית של יעקב, המפגש עם הקהילה המקומית מהווה מרכיב מרכזי בחזונו..

 

על עסקים וערכי אנוש

"אני שבוי בשני עולמות." מספר אלבז, "היצירתי – צילום, והמסחרי – גלריות לאמנות בסוהו ניו יורק ובטורונטו. לא למדתי באקדמיה, אפילו לא דקה. אני אוהב בני אדם. אני לומד מהם,  ומלמד. הצלחתי המסחרית נובעת כולה מתחושות בטן."

בבעלותו של יעקב גלריה אחת בסוהו ועוד שתי גלריות  שהוא שוכר בהדסון ניו יורק. בגלריות הללו הוא מציג ומוכר את צילומיו וציורים שצוירו בסטודיו בשדה נחמיה.

עמותת שלושת הנחלים

יעקב יסד את "עמותת שלושת הנחלים" שמטרתה  לטפח אמנים,  בעיקר בפריפריה, ולאפשר להם להפוך את האמנות לאורח חיים.  בעמותה חברי קיבוץ שדה נחמיה, אנשי עסקים ואנשים בעלי זיקה לעולם האמנות מהארץ ומחו"ל. כל אלה מוכנים לתרום מכשרונם וזמנם להגשמת המטרה.

במקביל לעמותת שלושת הנחלים, הפועלת בישראל, הוקמה עמותה נוספת, Three Rivers Art, הפועלת בהדסון, ניו יורק. העמותות משתפות פעולה עם ארגונים יהודיים ובתי כנסת במטרה לגייס כספים ולספק תמיכה כלכלית וחברתית שיאפשרו את פיתוח הפרויקט.

 

צילומכחול - כשצילום משמש מודל לציור

למה לקלקל צילום טוב? האם ציור לפי צילום זו אָמָּנוּת או אֻמָּנוּת? לשם מה נחוץ לצייר צילום?
"אני מחפש אמנים ולא בעלי מלאכה" אומר יעקב אלבז.

מזה שנתיים עובדים ציירים צעירים בסטודיו בשדה נחמיה ומציירים ציורים על פי הצילומים של אלבז. פעילות זו מגשימה את אחת מהמטרות המרכזיות של העמותה: מתן פרנסה יצירתית לבוגרי בתי ספר לאמנות. שלשת הנחלים תורמת את הסטודיו וחומרי העבודה.

פעילויות העמותה

פותחים צמצם - קורסים לצילום

העמותה נכנסה בנעליו של המוזיאון לצילום בתל-חי שנסגר ופותחת:

קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתקדמים

מועדון הצילום "גליל בתוך מלבן"

 

סדנאות לציור

בסטודיו "בית המוטור" פועלות סדנאות לציירים חובבים ומתקדמים בהדרכת בן פריד.

צילומכחול - חווה משפחתית

המשפחה מציירת על פי תצלום משפחתי שצולם והוגדל בעמותה

 

אמנות ותה - סיורים בגלריות ופעילויות לקבוצות קבוצות

סיור בתערוכת צילומיו של יעקב אלבז

סיור בתערוכה מתחלפת בגלרית החשמליה

בית דפוס להדפסות אמנותיות ורפרודוקציות
 

הדרך לניו יורק עוברת בשדה נחמיה

בנעוריו עבד יעקב אלבז כנהג והוביל דגים מהגליל לשוק הסיטונאי בתל אביב. היום הוא מיצא אמנות משדה נחמיה לניו יורק. לקראת יום העצמאות יצא משדה נחמיה משלוח של 70 יצירות של אמנים שנאספו מכל הארץ.
ביום העצמאות נפתחה בגלריה בהדסון - ניו יורק התערוכה בה הוצגו העבודות.

בבספטמבר 2018 יצאה משדה נחמיה מכולה ובה 600 יצירות. שליש מהן צוירו בסטודיו של אלבז ע"י אמנים צעירים: דורון אדוריאן, נטע מרגלית, בן פריד ואחרים. שליש של אמנים ותיקים: רותי סגל, מירי איתן, זמירה לפידות, אריה רוגל, מיכה שטיגמן, מיכל רוטמן ואחרים.

באוקטובר נפתחה בשדה נחמיה תערוכה צילומים "מים מעצבים" התערוכה משותפת לצלמים ישראלים ואמריקאים ותוצג המשך גם בהדסון.

 

הזדמנות ליצור אמנות בגליל

3riversartproject@gmail.com | 04-6947415 |  12145 קיבוץ שדה נחמיה, גליל עליון

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

לתאומי הגעה ומידע נוסף:

דורון  050-6529146,  מורן 054-7891508, בן 054-2171901